top of page

ODWODNIENIA DACHÓW- WROCŁAW

Odprowadzanie wody z połaci dachu zapobiega nadmiernemu obciążaniu hydroizolacji oraz powstawaniu przecieków i gromadzeniu się szkodliwych zanieczyszczeń. System odwadniania dachu musi być szczelny oraz prawidłowo zamontowany, ponieważ przecieki powodują rozwój pleśni i grzybów na elewacji. Najlepiej zdecydować się na rynny ze stali nierdzewnej lub aluminium, ponieważ materiały te są odporne na korozję oraz oddziaływanie czynników atmosferycznych. Rozmiar, przebieg i rozkład orynnowania powinny zostać dostosowane do wielkości domu i kształtu dachu. W naszej firmie doradzamy, jak wybrać materiał, rodzaj połączeń i niezbędne akcesoria do montażu rynien. Części, które oferujemy, posiadają aprobaty techniczne oraz deklaracje zgodności z polskimi normami.

Do odwadniania dachów płaskich stosuje się dwie metody:

    • grawitacyjną (tradycyjną) – woda jest odprowadzana przez instalację za sprawą spadków i pionów w konstrukcji systemu;
    • podciśnieniową – działa na zasadzie syfonu, czyli powoduje odsysanie wody z powierzchni dachu. Podciśnienie powstaje w pionach instalacji na skutek działania grawitacji, a jego wartość uzależniona jest od długości oraz średnicy przewodów.

Zalety podciśnieniowego odwadniania dachu

Układy podciśnieniowego odwadniania dachu są wydajne, wytrzymałe i lekkie. Przewody, które je tworzą, nie są podatne na ścieranie, dlatego bez problemu odprowadzają zanieczyszczoną wodę. Cechują się one również odpornością na działanie skrajnych temperatur oraz promieniowania UV. Do zalet systemu podciśnieniowego należą również większa niż w systemie grawitacyjnym wydajność wpustów dachowych oraz wysoka prędkość przepływu wody, która umożliwia mu samooczyszczanie się. Zapraszamy do poznania oferty instalacji ppoż.

bottom of page
/* social media minified */